ATİ Basında #1

Herkese Merhabalar 🙂

8 Temmuz benim için çok özel bir gün oldu.

Bir yandan yaptığımız proje uluslararası destek almıştı ve bu üniversitemiz tarafından haber yapılınca İhlas Haber Ajansı (İHA) bunu servis etti. Ardından ulusal ve yerel medyalarda çalışmamız paylaşıldı. Bundan çok mutlu oldum. Bizim gayretlerimiz vesilesiyle hem üniversitemiz hem de memleketimizin adı güzel bir şekilde anılmış oldu. 7 ulusal olmak üzere 47 farklı haber sitesinde paylaşıldı.

Bir yandan da Ayasofya’nın artık müze değil de camii olarak kullanılacağı haberi hızla yayıldı. Resmi açıklama yapılmamış olsa da içim kıpır kıpır oldu 😀

Sivas Cumhuriyet Üniversitemizin Haberi

http://www.cumhuriyet.edu.tr/haber/8864-tip-egitimine-uluslararasi-destek

İhlas Haber Ajansı’nın Servisi

https://www.iha.com.tr/sivas-haberleri/tip-egitimine-uluslararasi-destek-2646846/

Ulusal Medya

  1. Beyaz Gazete – http://beyazgazete.com/haber/2020/7/8/tip-egitimine-uluslararasi-destek-5637259.html
  2. HaberTürk – https://www.haberturk.com/sivas-haberleri/79267432-tip-egitimine-uluslararasi-destekcumhuriyet-universitesi-tip-fakultesi-ogrencilerinin
  3. Sabah – https://www.sabah.com.tr/sivas/2020/07/08/tip-egitimine-uluslararasi-destek
  4. TGRT Haber – https://www.tgrthaber.com.tr/gundem/tip-egitimine-uluslararasi-destek-2723444
  5. Mynet – https://www.mynet.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-180105134472
  6. TimeTürk – https://www.timeturk.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/haber-1553140

Yerel Medya – Sivas

  1. Sultan Şehir Gazetesi – http://sultansehirgazetesi.com/haber/tip_egitimine_uluslararasi_destek-24663.html
  2. Büyük Sivas – https://www.buyuksivas.com/uluslararasi-destek/
  3. Sivas Haber – https://www.sivashaberler.com/ogrencilerinden/
  4. Sivas Olay – https://sivasolay.com/2020/07/tip-egitimine-uluslararasi-destek/
  5. Sivas Bülteni – http://www.sivasbulteni.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-121090h.htm
  6. Bizim Sivas Gazetesi – http://www.bizimsivas.com.tr/haber/tip_egitimine_uluslararasi_destek-25122.html
  7. Sivas Hakikat Gazetesi – http://www.sivashakikat.com/haber/tip-egitimine-uluslararasi-destek-17527.html
  8. MySivas – http://www.mysivas.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-49174.html

Diğer Medya

  1. İnegöl Online – https://www.inegolonline.com/bilim-ve-teknoloji/haber/tip-egitimine-uluslararasi-destek-1596472/
  2. Medya Haber – https://www.medyahaber.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/45469/
  3. Kayseri Kent Haber – https://kayserikenthaber.com/2020/07/08/tip-egitimine-uluslararasi-destek/
  4. Malatya Güncel – http://www.malatyaguncel.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-1557636h.htm
  5. Gazete Rize – https://www.gazeterize.com/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h14122133.html
  6. Son Dakika 02 – https://www.sondakika02.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/67549/
  7. Haber Gazetesi – http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5748548/tip-egitimine-uluslararasi-destek
  8. ETR Haber – http://etrhaber.net/tip-egitimine-uluslararasi-destek/164304/
  9. Kars Manşet – http://www.karsmanset.com/haber/tip-egitimine-uluslararasi-destek-263192.htm
  10. Manşet Türkiyem – https://www.mansetturkiyem.com.tr/tip-egitimine-uluslararasi-destek-149445h.htm
  11. Flikoston – https://flikoston.com/egitim/tip-egi̇ti̇mi̇ne-uluslararasi-destek/
  12. Haber On Altı – https://haberonalti.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-410141h.html
  13. Bursa TV – https://www.bursatv.com.tr/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h716363.html
  14. Haber Marmara – https://www.habermarmara.com.tr/tip-egitimine-uluslararasi-destek/236688/
  15. Malatya Sanal Haber – https://malatyasanalhaber.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/77970/
  16. Ege.Net – https://www.ege.net/tip-egitimine-uluslararasi-destek/57554/
  17. Yozgat Çamlık – http://www.yozgatcamlik.com/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h232696.html
  18. Ortak Akıl – https://ortakakil.com.tr/haber-tip-egitimine-uluslararasi-destek-194705.html
  19. Gazete ABC – http://www.gazeteabc.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/120537/
  20. Bölge Gündem – https://www.bolgegundem.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek-1384709h.htm
  21. İstanbul Haber – https://www.istanbulhaber.com.tr/tip-egitimine-uluslararasi-destek-haber-1545143.htm
  22. Ekovitrin – https://www.ekovitrin.com/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h96455.html
  23. Haber 16 – https://www.haber16.com/tip-egitimine-uluslararasi-destek/150943/
  24. Doğu Rehberi – https://www.dogurehberi.com/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h2366963.html
  25. Sosyal TV – https://www.sosyaltv.com.tr/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h95028.html
  26. Başak Gazetesi – https://basakgazetesi.com/haber/tip-egitimine-uluslararasi-destek-102167.html
  27. Kayseri Gür Haber – https://kayserigurhaber.com/haber/tip-egitimine-uluslararasi-destek-40902.html
  28. İnternet Habercisi – https://www.internethabercisi.com/yerel-haberler/sivas-tip-egitimine-uluslararasi-destek-285425.html
  29. NetHaber – https://www.nethaber.com.tr/tip-egitimine-uluslararasi-destek/
  30. Son Saat – https://www.sonsaat.com.tr/48763/egitim/tip-egitimine-uluslararasi-destek/
  31. Konya Gazetesi – https://www.konyagazetesi.com.tr/tip-egitimine-uluslararasi-destek-72881
  32. Bursa Sancak – https://www.bursasancak.com.tr/sivas/tip-egitimine-uluslararasi-destek-h80066.html

Kaynak

Aşağıdaki site benzer metinlerle paylaşılan haberleri derleyip bir araya getiriyordu. Çoğuna oradan ulaştım.

http://news.leportale.com/doc?id=212711703#

Yayınlayan

ATİ

3 ocak 1999'da Sivas'ta dünyaya geldim. Ben doğduktan sonra ailem Sivas'ın Kümbet bölgesinde yeni bir eve taşındılar. Hâlâ bu evdeyiz 😊 Küçüklüğüm oyunla geçiyordu. Her çocuğa sorulduğu gibi bana da "Ne olacaksın?" diye sorulduğunda ben "Bilim adamı" olacağım cevabı veriyordum 😎 Bu cevabı neye dayanarak veriyordum bilmiyorum ancak sanırım ailemin etkisiyle veriyordum. Biraz daha büyüyüp okul çağına gelince seve seve okula gitmiştim bunda anasınıfı öğretmenimin çok faydası oldu. Anasınıfını ve ilkokulu Vali Aydın Güçlü İlkokulu'nda okuduktan sonra Mevlana Ortaokulu'nda ortaokulu okudum. SBS'de Sivas Fen Lisesi'ni kazandım. Biraz garip geçen 4 yılın ardından LYS ile Cumhuriyet Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'ni kazandım ve ilk sitemi kurdum. Sitemin açılış tarihi : 29.7.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir